Ella, narozena 2014

Před prvními narozeninami jsem dostala darem diagnózu DMO (dětská mozková obrna). Krátce před čtvrtými narozeninami jsem opět pro rodiče neměla moc dobrých zpráv, protože lékaři můj stav překvalifikovali z jednostranného postižení na oboustranné. Celý příběh Elly.

Laura, narozena 2015

Laura má diagnostikované vzácné onemocnění – CHARGE Syndrom. Je to závažné kombinované smyslové postižení a vyžaduje mimořádnou soustavnou celodenní péči. Má mnohočetné vrozené vývojové vady – srdce, zraku, sluchu, plic – chronické respirační selhání, Typ II. Má za sebou již 2 operace srdce, kostěných nosních dírek + následné dvě reoperace. Celý Laury příběh.

Anetka, narozena 2009 

Anetka je holčička, která se narodila s vrozenou vadou oka. Byl ji diagnostikován mikroftalmus. Levé oko ji ve 3 letech odstranili (enukleovali). Měla to být jedina operace, ale bohužel tomu tak není. V současné době má Anetka za sebou 14 operací. Celý Anetky příběh.

Ellinka, narozena předčasně 17. 7. 2016 

Byla jsem asi nejmenší miminko v Příbramské porodnici, vážila jsem pouhých 590 gramů a měřila 29 cm. Okamžitě po porodu mě dali do inkubátoru, do nosánku mi dali sondičku, abych mohla papat mlíčko od maminky. Nasadili mi kyslíkové brejličky. Celý Ellinky příběh.

Maxim Vašek, narozený 7.9. 2015

Maximek se narodil předčasně ve 27tt z důvodu, že byla mamince diagnostikována  preklampsie. Na svět přišel akutním císařským řezem. Měl 35 cm a vážil 890 g. První den zvládal dýchat sám, druhý den už to byla pro jeho nedovyvinuté plíce taková zátěž, že se rozkrvácely a potřeboval umělou plicní ventilaci, na které byl i díky mnoha dalším komplikacím skoro 3 měsíce. Celý Maximkův příběh.