Anetka

Příběh další holčičky, malé Anetky

Její příběh je opět velice smutny a budu se Vám ho snažit zde popsat.

Anetka je holčička, která se narodila s vrozenou vadou oka. Byl ji diagnostikován mikroftalmus. Levé oko ji ve 3 letech odstranili (enukleovali). Měla to být jedina operace, ale bohužel tomu tak není. V současné době má Anetka za sebou 14 operací😰. Anetce při enukleaci všili implantát, aby mohla očkem pohybovat a vyplnil se částečně prostor a utvořil místo pro protézku (náhradní očíčko). Implantát se přešil spojivkovým vakem. Asi 3 měsíce po enukleaci se implantát obnažil a tím začal ten nekončící kolotoč. K dnešnímu dni je implantát obnažený už po jedenácté a musí se zas operativně poupravit.

Anetka musela absolvovat před 3 roky i odebrání štěpu z patra a všití do oka, ale implantát si našel zas cestu ven po stranách, kde je původní spojivkový vak. Anetka od enukleace trpí na výtoky z oka a protézku musí po 1-2 hodině čistit. Bohužel byla rodině zamítnuta žádost o příspěvek na péči a pojišťovna nehradí ani nepřispívá na gázové čtverce, borovou vodu ani na roztok na ukládání protézky. Vše si hradí rodina sama. Neustálé cestování mezi Prahou a Příbramí je pro ně taky velmi finančně náročné. Protézku pojišťovna hradila častečně a rodina doplácela 1500 Kč.

Koncem roku protetik rozvázal smlouvu se všemi pojišťovnami a pacient si musí protézu hradit sám. Po každé operaci se Anetce zmenší prostor pro protézku a musí se dělat nová podle toho jaký je prostor. Cena protézky se pohybuje od 10-16 000 Kč, plus další peníze stojí pomůcky na péči kolem očka a protézky.

Moc proto zase žádám každého, kdo by chtěl pomoci alespoň malou částkou na pomoc malé Anetce. Všechny peníze budou zasílány na transparentní účet spolku pod var. symbolem Anetky a z peněz se uhradí jak náklady s protézkou, tak náklady na pomůcky na péči o očičko.

Číslo transparentního účtu: 2901283254/2010
Variabilní symbol je 2009 (rok narození Anetky) ❤💕❤