Ella

EllaMalá Ella se narodila 14. října 2014

Moje poslední prenatální a první dny mého života nebyly zrovna jednoduché. Na svět jsem přišla akutním Císařským řezen a doktoři mě doslova vrátili zpět k životu.

Před prvními narozeninami jsem dostala darem diagnózu DMO (dětská mozková obrna). Krátce před čtvrtými narozeninami jsem opět pro rodiče neměla moc dobrých zpráv, protože lékaři můj stav překvalifikovali z jednostranného postižení na oboustranné.

Nechci si jen stěžovat, protože jinak jsem myslím milá, učenlivá a usměvavá holka, která má sen, že jednoho dne bude chodit. A denně na tom dřu.

Dnes umím lézt, s oporou se postavit, ráda si hraju nejen s kamarády, čtu/prohlížím si knížky, maluji, tančím, zpívám a úplně nejraději jezdím na kole a plavu. Teď se učím i na tříkolce, tak mi držte palce.

Pravidelně jezdím na hiporehabilitační, lázeňské a fyzioterapeutické pobyty. Docházím na fyzioterapie, grafomotoriku a logopedii. Nosím ortopedické ortézky a okluzek. Několikrát denně cvičím Vojtovu metodu – doplněnou Bobathem a posilovaním, to aby mě mé tělo aspoň trochu poslouchalo.

S tím, aby vše bylo o něco snazší mi pomáhá i můj asistenční pejsek Rózinka.

S rodiči jsme zvládli mnoho překážek, spousta dalších mě jich ještě čeká a věřím, že i díky vaší pomoci pro mě bude snazší je překonat.

Děkuji, že mi pomáháte jít za svým snem.
Ella

Pokud mi chcete pomoci, je možné posílat peníze na transparentní účet spolku č. 2901283254/2010 a variabilní symbol 1410 (což je mé datum narození)