Ella

Příběh Elly

Jmenuji se Ella a narodila jsem se 14. října 2014. Poslední prenatální a první dny mého života nebyly zrovna jednoduché. Na svět jsem přišla akutním Císařským řezem a doktoři mě doslova vrátili zpět k životu.

Před prvními narozeninami jsem dostala “darem” diagnózu DMO (dětská mozková obrna). Krátce před čtvrtými narozeninami jsem opět pro rodiče neměla moc dobrých zpráv, protože lékaři můj stav překvalifikovali z jednostranného postižení na oboustranné.

Nechci si jen stěžovat, protože jinak jsem milá, učenlivá a usměvavá holka, která má sen, že jednoho dne bude chodit. A denně na tom dřu.

Dnes umím lézt, s oporou se postavit, ráda si hraju  s kamarády. Čtu/prohlížím si knížky, maluji, tančím, zpívám a úplně nejraději jezdím na kole a plavu. Teď se učím i na tříkolce, tak mi držte palce!

Pravidelně jezdím na hiporehabilitační, lázeňské a fyzioterapeutické pobyty. Docházím na fyzioterapie, grafomotoriku a logopedii. Nosím ortopedické ortézky a brýle. Několikrát denně cvičím Vojtovu metodu – doplněnou Bobathem a posilováním, to aby mě mé tělo aspoň trochu poslouchalo.

S tím, aby vše bylo o něco snazší, mi pomáhá i můj asistenční pejsek Rózinka.

S rodiči jsme zvládli mnoho překážek, spousta dalšího mě ještě čeká a věřím, že i díky vaší pomoci pro mě bude snazší vše překonat.

Děkuji, že mi pomáháte jít za mým snem. Ella

Číslo transparentního účtu: 2901283254/2010
Variabilní symbol je 1410 (což je mé datum narození) ❤💕❤