Maxim Vašek

Příběh Maximka

Maxim Vašek, narozen 7. 9. 2015. Maximek se narodil předčasně ve 27tt z důvodu, že byla mamince diagnostikována  preeklampsie. Na svět přišel akutním císařským řezem. Měl 35 cm a vážil 890 g. První den zvládal dýchat sám, druhý den už to byla pro jeho nevyvinuté plíce taková zátěž, že se rozkrvácely a potřeboval umělou plicní ventilaci, na které i díky mnoha dalším komplikacím byl skoro 3 měsíce. 

Pak postupně přecházel na neinvazivní ventilaci, přes kyslíkové brejličky, až se kyslíkové podpory pomalu zbavil úplně.Týden před tím, než mě jít konečně, skoro po 4 měsících, domů, mu jako poslední výkon odoperovali tříselné kýly, při kterých mu udělali ileus a další den musel znovu akutně na operační sál. 

Po výkonu byl umístěn na dětské ARO v Motole, znovu byl na umělé plicní ventilaci ve velmi špatném stavu. Čekala ho ještě dlouhá cesta…ale zvládl to a všechno vypadalo, „v rámci možností“ dobře. Vzhledem k tomu, co měl Maxík už za sebou. 

Mimo jiné Maximek neslyšel, tak má voperované kochleární implantáty, díky kterým sice pomalu, ale začíná vnímat a poznávat zvuky. Další ošklivou diagnózou je DMO (dětská mozková obrna) a tím trable s ní spojené. Maximkovi bude v září 6 let.  Když jsme začínali s rehabilitací v oblečku TheraSuit, Maximek se jen plazil a pouze levostranně. Díky podpoře rodiny, přátel a všech úžasných lidí, jenž nám pomáhají, se nám daří podstupovat aktivní  rhb 5x ročně a Maximek dělá velké pokroky.

Nadále  je hlídán na očním, kardiologii, nefrologii, plicním, neurologii, ortopedii. S rodiči cvičí Vojtovku. Také v pauzách bez rhb vše, co je vždy  fyzioterapeuti naučí při rehabilitaci. Chodí 2x týdně  na hipoterapii. 

Maximek je bojovník a moc se snaží,  jeho prognóza je nadějná a jednou, někdy, doufáme brzo, se postaví a bude chodit, hrát si a užívat si život, jako ostatní zdravé dětičky.  

Zatim má invalidní vozík, ale je připraveno i krásné chodítko, ve kterém už cvičí první krůčky. Jednou z nejdůležitějších věcí je pro Maxe rhb, která v kombinaci s Lokomatem (takový chůzový robot) a logopedii stojí Kč 84 800,- / 4 týdenní cyklus. Od roku 2022 pak dle nového ceníku již přes  Kč 100 000,-.

Čím více rehabilitací, tím je samozřejmě větší šance, že se Maximek jednou postaví a půjde. Proto moc prosíme za jakoukoliv finanční pomoc. Budeme velmi vděční.

Veškeré novinky, pokroky a fotky na Maximkově fcb profilu 

Číslo transparentního účtu: 2901283254/2010
Variabilní symbol je 0709 ❤💕❤