Maxim Vašek

Maxim Vašek, narozený 7.9. 2015.

Maximek se narodil předčasně ve 27tt z důvodu, že byla mamince diagnostikována  preklampsie. Na svět přišel akutním císařským řezem. Měl 35 cm a vážil 890 g. První den zvládal dýchat sám, druhý den už to byla pro jeho nedovyvinuté plíce taková zátěž, že se rozkrvácely a potřeboval umělou plicní ventilaci, na které byl i díky mnoha dalším komplikacím skoro 3 měsíce.

Pak postupně přecházel na neinvazivní ventilaci, přes kyslíkové brejličky, až se kyslíkové podpory pomalu zbavil úplně.Týden před tím, než měl jít konečně skoro po 4 měsících domů, mu jako poslední výkon odoperovali tříselné kýly, při kterých se mu udělal ileus a další den musel znovu akutně na operační sál. Po výkonu byl umístěn na dětské ARO v Motole, znovu byl na umělé plicní ventilaci ve velmi špatném stavu. Čekala ho ještě dlouhá cesta… ale zvladl to a všechno vypadalo, „v rámci možností“ dobře, vzhledem k tomu,co měl Maxík už za sebou.

Mimo jiné Maximek neslyšel, tak má voperované kochleární implantáty, díky kterým už začíná vnímat a poznávat zvuky. Hlídali ho ve vývojový ambulanci v Podolí, ale také na očním, kardiologii, nefrologii, plicním, neurologii, ortopedii. S maminkou cvičil a cvičí Vojtovku (díky ní jsou již vidět mírné pokroky), chodí na hippoterapii.

V červnu mu ale neurolog diagnostikoval dětskou mozkovou obrnu. Maximek je teď ještě v dobrém věku pro to, aby jeho prognóza byla nadějná a jednou, někdy, doufám brzy, dokázal chodit. Potřebuje, ale do lázní, kde je vysoký doplatek, stejně jako na kočárek i ostatní pomůcky. Jednou z nejdůležitějších možností rhb, která by Maximkovi zřejmě nejvíc pomohla, je obleček TheraSuit.

Třítýdenní rehabilitace v něm ale stojí skoro 100 000 Kč a čím více rehabilitace, tím je samozřejmě větší šance, že se Maximek jednou postaví a půjde. Proto moc prosím, za jakoukoliv finanční pomoc budeme moc vděční. Zde je náš transparentní účet. Prosíme o zaslání na var symbol 0709, což je den a měsíc narození Maximka.

Předem strašně moc děkuji za Vasi pomoc malému Maximkovi.