Ellinka

Příběh Ellinky

Jmenuji se Ellinka a narodila jsem se předčasně 17. 7. 2016, přesně v den svátku moji maminky . Zřejmě jako nejmenší miminko v Příbramské porodnici, s váhou pouhých 590 gramů a mírou 29 cm. 

Okamžitě po porodu mě dali do inkubátoru a do nosánku sondičku, abych mohla papat mlíčko od maminky. Nasadili mi kyslíkové brejličky. Vše se vyvíjelo v pořádku. Nebyl jediný náznak poškození mozku. Žádné krvácení do mozku (což se u takto brzy předčasně narozených dětí bohužel objevuje). Vše nasvědčovalo tomu, že prospívám velmi dobře.

Byla tomu ráda i moje maminka. Přesto v ní stále rostla obava, že se něco stane. Bohužel se její obavy potvrdily. Krize přišla v polovině září. Přestaly mi fungovat plíce. Bylo to prý následkem toho, že jsem se sama příliš snažila dýchat. Až do té míry, že jsem se moc unavila a samo už to nešlo. Takže mě zaintubovali a stav byl najedou kritický. Maminka za mnou jezdila každý den, seděla u inkubátoru a držela mě za ruku.

Přišla doba, kdy mě už mohla sama přebalovat. Několikrát mě i klokánkovala. Ale bylo to málokrát, nebyla jsem na tom moc dobře. V prosinci se rozhodlo, že už nemůžu být tak dlouho zaintubovaná a tak mi chvíli před Vánocemi udělali tracheostomii, aby se můj krček uzdravil a já mohla jednou dýchat sama. 

Jelikož jsem byla dlouho zaintubovaná neuměla jsem sát mléko, udělali mi PEG. Mám prostě hadičku v bříšku, která vede do žaludku a tam mi posílají mlíčko.

Od ledna jsem ležela v nemocnici v Hořovicích. A tak moc jsem chtěla za ségrou, maminkou, taťkou a babičkama domů. Nešlo to!  Moje rodina neměla dostatek finančních prostředků na bateriovou cestovní odsávačku. Pojišťovna nám ji, bohužel, neschválila…

Elinka byla naše první dítě, kterému členové spolku pomohli. Uskutečnila se finanční sbírka a došlo k zakoupení bateriové odsávačky.  Malá Ella mohla jezdit domů.  Odešel tím nekonečný strach a obrovské riziko spojené s  výpadkem elektrického proudu a s tím související nemožnost odsávání. 

Dne 28. 11. 2018, po nekonečně dlouhých 881 dnech se Ellinka vrátila napořád DOMŮ. Obrovské díky patří nemocnici Hořovice, dětskému OCHRIPu a všem těm andělům co o Ell s láskou a trpělivostí pečovali. Rodina nepřestane být nikdy vděčná.

Sbírka pro malou Ellu je již ukončena. Rodina nadále čerpá z transparentního účtu spolku cíleně vybrané peníze na potřeby malé Ellinky. Z  nejmenšího miminka vyrostla krásná princezna a my jí přejeme pevné zdraví a štěstí na další cestě.