Spolek Radost Příbramáčkům, se stal před necelými 6 lety součástí úžasného dětského domova Pepa v Lazci. Ve volném čase jezdí zakladatelka spolku Jana Havelková Puklová osobně to tohoto malého rodinného domova, kde je 16 dětí a ten nejlepší personál – tety a strejdové, v čele s fantastickou paní ředitelkou Věrkou.

V domově mají dosluhující starý transportér, který zajišťuje převoz dětí při delších trasách a výletech. Jezdíme s ním i vyzvedávat jídlo do potravinové banky. V současné době je auto více v servisu než k užitku dětem. Ale bohužel na nové auto nemají finance.

Obracíme se na Vás všechny s prosbou o pomoc a podporu ve formě jakékoliv finanční částky a věříme, že se nám podaří peníze na auto dětem vybrat a připravit dětem obrovské překvapení.

Tyto děti jsou hodné, plné lásky, očekávání, ale i bolesti a strachu. V životě neudělaly nic špatného na to, aby nemohly vyrůstat ve svých rodinách. Bohužel tomu tak není, ale z jiného úhlu pohledu lze říci, že mají vlastně obrovské štěstí… Mohou vyrůstat v tomto láskyplném domově.

Rodinný přístup, vedení, vize a obětavost zaměstnanců tohoto domova jim dá do života co možná nejvíce a za to jsme šťastni. Nové auto jsme řešili přes pana Brože, který dětský Domov podporuje (Auto Poly Nová Hospoda) a jedno super vhodné, přesně pro ně, tam má. Stojí necelých 800.000 Kč, ale dětskému domovu by ho dal výhodněji, za 700.000 Kč.

Chápeme, že je to vysoká částka, ale bojíme se vzít ojeté auto, které je třeba 10 let staré a stálo by méně, ale za čas by se musely řešit podobné problémy a opravy.

Paní ředitelka Věrka je člověk se srdcem na svém místě. Její povolání vykrystalizovalo v silné poslání. Pracuje s plným nasazením a elánem. Je ovšem také velikou sportovkyní, turistkou a celkově člověkem nakloněným k přírodě. Tímto směrem vede i „své děti“, což  je úžasné. Snaží se, aby byly maximálně venku, v přírodě, podnikají různé výlety.

Věříme, že jsme laskavý národ a pořízení nového auta pro děti se nám podaří. ❤️

Sbírka na nový vůz